GLASS & CERAMICS / Ceramics / Kanna + tvättfat 8001201
*
nr 800 1201
Kanna + tvättfat
ceramics,
keramik
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday January 7 2013
at 17:30:33
- Bid history
Time
Bidder
Bid
30/12 10:50:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik tvättfat
-
9226 Amfora på stäl..
Northern Africa, ceramics, painted. Height: 89 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:16
-
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:34
-
9253 Cabaret
China, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39,
Present: SEK 700
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:04
-
8090 DISH
18/19-tal, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mönster. L..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:47
-
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Auction ends
in two weeks
3 juni at 18:02
-
9009 CERAMICS
Rörstrand, Sweden, stoneware, diameter: 29,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:59
*
Kanna + tvättfat
nr 800 1201
Kanna + tvättfat
ceramics,
keramik
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday January 7 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
30/12 10:50:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik tvättfat
-
9226 Amfora på stäl..
Northern Africa, ceramics, painted. Height: 89 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:16 -
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:34 -
9253 Cabaret
China, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39,
Present: SEK 700
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:04
-
8090 DISH
18/19-tal, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mönster. L..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:47 -
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Auction ends
in two weeks
3 juni at 18:02 -
9009 CERAMICS
Rörstrand, Sweden, stoneware, diameter: 29,
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:59